Kaip derinti papuošalus?

2023 08 14
5/5

Kaip derinti papuošalus? Išsirinkti tinkami aksesuarai gali padėti išryškinti drabužių stilių ir suformuoti harmoningą įvaizdį. Nepaisant to, daugelį moterų vis dar baugina didesni, ryškesnės spalvos ar unikalūs raštai aksesuaruose. Baiminamasi, kad tai gali sukelti nestilingą įvaizdį, todėl dažnai susilaikoma nuo drąsesnių pasirinkimų ir renkamasi saugūs, minimalūs aksesuarai, tokie kaip subtilūs auskarai ar smulkios grandinėlės. Šiame puslapyje mes pasidalinsime klaidomis, kurių reikia vengti, supažindinsime su pagrindiniais derinimo principais ir pateiksime konkrečių pavyzdžių, padėsiančių pasirinkti aksesuarus, kurie geriausiai atitiks jūsų asmeninį stilių.

Kaip derinti papuošalus

1. Derinimas pagal aprangą

Pirmasis būdas yra derinimas pagal aprangą. Šiuo atveju, papuošalus deriname taip, kad jie papildytų aprangos spalvas ar stilių. Pavyzdžiui, jei turite spalvingą drabužį, pasirinkite papuošalus su šiomis pačiomis spalvomis arba atspalviais, kurie harmoningai dera. Taip sukuriama vientisa, suderinta išvaizda.

Derinti papuošalus, prie spalvotos aprangos, spalvotas pakabukas

2. Kontrastinio stiliaus derinimas

Antrasis būdas yra kontrastinio stiliaus derinimas. Tai leidžia sukurti išskirtinį ir dėmesį traukiantį įvaizdį. Pavyzdžiui, derinant elegantiškus drabužius su ryškiais, išraiškingais papuošalais ar atvirkščiai. Kontrastinės derinimo spalvos, formos ir faktūros sukuria nepriekaištingą pusiausvyrą ir įdomią išvaizdą. 

Pavyzdžiai: 

 • Papuošalų derinimas pagal aprangą: Jei esate apsirengę vienspalviu, neutraliu drabužiu, galite pasirinkti aukso ar sidabro papuošalus, kad pridėtumėte šviesumo ir elegancijos. 
 • Kontrastinio stiliaus derinimas: Jei jūsų apranga yra labai paprasta, galite pridėti ryškių, geometrinių formų auskarų ar didelę spalvotą apyrankę, kad sukurtumėte kontrastą ir pritrauktumėte dėmesį. 

Svarbiausia prisiminti, kad kaip derinti papuošalus priklauso nuo jūsų asmeninio stiliaus ir nuotaikos. Eksperimentuokite su skirtingais derinimo būdais ir raskite tai, kas jums geriausiai tinka. 

Kontrastinio stiliaus derinimas. Laisvalaikio apranga, spalvota apyrankė.
Derinimas pagal aprangą. Auksinės spalvos grandinėlė, vientisos spalvos apranga.

Aksesuarų spalva ir tekstūra

Aksesuarų Spalva

Svarbiausia yra suprasti, kaip derinti papuošalus taip, kad jie įsilietų į jūsų visą įvaizdį. Taisyklės gali padėti pasiekti harmoniją: derinkite spalvas, atsižvelkite į asmeninį stilių.

ŠALTOS IR ŠILTOS SPALVOS

 

Aksesuarų spalvos skirstomos į šaltas ir šiltas tonus. Šaltoms priskiriamos tokios spalvos kaip mėlyna, violetinė ir žalia, o prie jų puikiai dera sidabriniai papuošalai. Šiltoms priskiriamos raudona, oranžinė ir geltona, o geriausia šias spalvas derinti su auksiniais papuošalais. 

Sidabriniai papuošalai dengti auksu. Oranžinė apranga.
Sidabriniai papuošalai. Žalia palaidinė.
Auksiniai ir sidabriniai papuošalai. Skirtingų papuošalų spalvų derinys.

Derinimas pagal Drabužių Spalvas

 

Pasirinkdami aksesuarus, atkreipkite dėmesį į drabužių spalvas. Čia yra pagrindiniai spalvų derinių principai: 

 • Juodos spalvos drabužiai – derinami su įvairių spalvų akcentais; 
 • Neutralios spalvos drabužiai – puikiai dera su ryškiomis spalvų detalėmis; 
 • Ryškūs, spalvingi drabužiai – geriausia pridėti pastelinės spalvų akcentus; 
 • Baltos spalvos drabužiai – harmoningai atrodo su prislopintomis, žemiškomis spalvų detalėmis; 
 • Įvairaus rašto drabužiai – puikiai derinami su vienspalviais akcentais, atitinkančiais vieną iš drabužių spalvų. 

Aksesuarų tekstūra

Rinkdamiesi aksesuarus, nepamirškite atkreipti dėmesį į jų tekstūrą. Tokios taisyklės padės sukurti subalansuotą ir stilingą derinį. 

Papuošalų derinimas pagal tekstūrą

 

 • Jei pasirinkote auskarus su perlais, vengti akcentų su tokiomis pačiomis spalvomis kristalais arba mediniais baltų karoliukų papuošalais. Rinkitės akmenis su panašiu ryškumu, skaidrumu ir vertėmis. 
 • Anksčiau populiari taisyklė – auksas arba sidabras, dabar nėra griežtai privaloma. Dabar galite derinti auksinius ir sidabrinius aksesuarus, atsižvelgdami į jų stilių ir dydį. 

Sidabriniai auskarai

s

Sidabrinis pakabukas

f

Sidabrinis žiedas

d

Masyvūs aksesuarai: Kaip išlaikyti subalansuotą derinį?

Kaip derinti papuošalus masyvius. Masyvūs papuošalai, žvaigždės formos auskarai ir storas žiedas.
Masyvūs papuošalai. Juoda apranga, dideli keturkampiai auskarai.

Renkantis Masyvius Aksesuarus

Dabar itin populiarūs dideli, dėmesį atkreipiantys papuošalai, tačiau kaip atrasti tą subalansuotą derinį ir neperžengti ribos?

Taisyklės Subalansuotam Stiliui

Yra viena paprasta taisyklė, kuri padės jums pasirinkti tinkamus masyvius aksesuarus. Svarbiausia – nepersistengti: renkantis masyvius aksesuarus, nepersistenkite su jų skaičiumi. Optimalu dėvėti ne daugiau kaip 3-4 skirtingas detalės vienu metu. Jei planuojate dėvėti didelius papuošalus darbui, atkreipkite dėmesį, kad turėtumėte rinktis mažiau didesnių papuošalų, net ir 3 didesni papuošalai bus jau per daug jei juos pasirinksite eidami į darbą. Laisvalaikio deriniams ši taisyklė puikiai tinka. 

Aksesuarų ir Drabužių Derinimas

Svarbu žinoti, kaip derinti masyvius aksesuarus su drabužiais. Štai kelios taisyklės, kurios padės jums sukurti harmoningą derinį: 

 • Spalvų derinimas: Dėvėdami masyvius papuošalus, pasirinkite drabužius su neutraliais raštais arba vienspalvius. Tai padės išlaikyti subalansuotą ir rafinuotą įvaizdį. 
 • Papuošalų rinkinys: Nors mada besidomintys žmonės kritikuoja papuošalų rinkinių dėvėjimą, ši taisyklė galioja tik dideliems papuošalams. Mažesni, aprangai priderinti papuošalai iš vieno rinkinio gali atrodyti elegantiškai ir subtiliai. 

Sidabriniai auskarai

Sidabrinis žiedas

dd

Sidabrinė apyrankė

f

Papuošalo derinimas prie palaidinės iškirptės

V formos pakabukas. V formos iškirptė.
Masyvus vėrinys. Apvali iškirptė.
Gludžiai prigludusi grandinėlė su elegantišku pakabuku. Maža iškirptė marškiniuose.

Kiekvieną kartą renkantis kaklo papuošalą prie palaidinės iškirptės, yra keletas patikimų taisyklių, kurios visada padės jums pasirinkti tinkamiausią variantą. 

 • Palaidinė su aukštu kaklu: Šiuo atveju idealiai dera ilga grandinėlė arba vėrinys, kuris gražiai susiklostys ant aukšto kaklo. 
 • Apvali iškirptė: Jei palaidinė turi apvalią iškirptę, puikiai tiks trumpas, masyvus vėrinys, suteikiantis subtilumo. 
 • Palaidinė be petnešėlių: Įsivaizduokite daugiasluoksnį vėrinį, kuris prie kaklo priglus subtiliai ir pabrėš palaidinės stilių. 
 • Kvadratinė iškirptė: Kvadratinės iškirptės palaidinėms puikiai tinka grandinėlė su kampuotu pakabuku, pridėsiančiu šiek tiek geometrijos. 
 • Maža iškirptė marškiniams: Palaidinėms su nedidele iškirpte rekomenduojame kaklui gludžiai prigludusią grandinėlę su elegantišku pakabuku. 
 • V Formos Palaidinė: V formos palaidinėms idealiai tinka subtili grandinėlė su V formos pakabuku.  
Kaip derinti papuošalus. Paveikslėlis.

Didžiausias privalumas, kai derinate papuošalus, yra jūsų kūrybiškumas. Nepaisant taisyklių, svarbiausia drįsti eksperimentuoti ir ieškoti tobulų derinių. Leiskite savo vaizduotei atlikti pagrindinį vaidmenį, o taisyklės tik padės nukreipti jūsų dėmesį. 

Aksesuarai yra daugiau nei papuošalai – tai stilingos detalės, kurios gali akcentuoti ir paryškinti jūsų unikalumą. Masyvus žiedas gali paryškinti jūsų elegantiškus pirštus. O jei norite pritraukti dėmesį į veidą, drąsiai pasirinkite kabančius auskarus. Norite daugiau idėjų, kaip derinti papuošalus? Apsilankykite Pinterest.com puslapyje!

Monika
Monika@monicpetin
Read More
Stulbinamai naudingas puslapis! Patogu rasti informaciją ir gavau daug vertingų patarimų, kaip derinti papuošalus savo stiliaus kontekste. Super!
Karolina
Karolina@mackarolina
Read More
Viskas apie papuošalų derinimą vienoje vietoje. Aišku ir informatyvu. Dabar tikrai lengviau kurti stilingus derinius su savo mėgstamais papuošalais.
Viktorija
Viktorija@vikleskau
Read More
Informacija pateikta aiškiai ir struktūrizuotai, o tai padėjo geriau suprasti, kaip derinti įvairius papuošalus su savo apranga.
Previous
Next